Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Získejte od nás obraz zcela zdarma při nákupu nad 1 500 Kč!

V prosinci od 20. 12. do 24. 12. budeme v našem e-shopu malování podle čísel rozdávat vánoční dárky. Pokud u nás nakoupíte za více než 1 500 Kč, dostanete od nás pozornost. Můžete s ní udělat radost sami sobě, nebo ji někomu darovat. O co jde? Vše zjistíte v dnešním článku. 

Vážení zákazníci, rádi bychom Vám popřáli krásné vánoční svátky. Děkujeme Vám za Vaši přízeň, krásné recenze a příběhy, které s námi sdílíte. Dělá nám radost, že jste nám svěřili Vaši důvěru, a budeme dělat vše pro to, aby tomu tak bylo i v budoucnu. 

Jako poděkování jsme pro Vás připravili vánoční nadílku. Na každého zákazníka, který nakoupí alespoň za 1 500 Kč, čeká dáreček. K tomu se na objednávku v této hodnotě vztahuje i akce doprava zdarma (dopravu u nás neplatíte od 1 100 Kč). 

Vánoční nadílka na Zuty od 20. 12. do 24. 12.

Vánoce jsou časem pohody, kdy se sejdeme s rodinou a užíváme si společné chvíle. Ale je to i o dárcích, kterými dáváme druhým najevo, jak nám na nich záleží. Chceme jim udělat radost. Tak k Vánocům přistupujeme i my na Zuty.cz. 

Letos jsme proto pro Vás připravili speciální vánoční nadílku. Tato akce bude probíhat od 20. 12. do 24. 12. a během ní budete mít příležitost získat krásný dárek zdarma jako poděkování za Vaši přízeň a nákup.

clanek_001

Vás, tedy našich zákazníků, si vážíme a jsme moc rádi, pokud se k nám vracíte a nakupujete pravidelně. Svět obrazů podle čísel je vzrušující, zábavný, ale zároveň relaxační a odpočinkový. Neustále pro Vás připravujeme nové motivy, abyste u nás našli obrazy různorodých témat, barev, obtížností a myslíme i na motivy sezónní, které perfektně zapadnou do sváteční atmosféry, tak jako letošní dárek.

Máme pro Vás dárek zdarma při nákupu nad 1 500 Kč

Ke každému nákupu nad 1 500 Kč od nás obdržíte obraz Bílý kůň. Tento motiv se zimní tematikou perfektně zapadne jak do zimní, tak i vánoční atmosféry. Váš domov může zdobit klidně celoročně a vždy Vám bude přinášet dobrou náladu a radost.

clanek_002

To ale není všechno, jak lze obraz zdarma od Zuty.cz využít. Hodí se i do zálohy jako dárek pro Vaše blízké. Například na narozeniny, svátek nebo důležité výročí. Bílého koně nabízíme ve „snadné“ obtížnosti. Jedná se o druhou nejjednodušší úroveň, a tak ji zvládne vymalovat prakticky každý. I někdo, kdo s malováním nemá zkušenosti a malování podle čísel nikdy nezkoušel. Snadnou obtížnost zvládne:

  • malé dítě,
  • starší školák,
  • dospělý,
  • senior.

Je to tedy univerzální dárek, kterým potěšíte v podstatě kohokoliv. Jelikož k objednávce vždy doručíme i lupu, malování bude radost i pro osoby se slabším zrakem. Společně s dárkem můžete blízké odkázat i na naši poradnu, kde najdou detailního průvodce tím, jak začít malovat. A to včetně praktického instruktážního videa.

A proč jsme zvolili zrovna koně? Nejen proto, že je to elegantní zvíře, které má spousta lidí rádo. Je to i kvůli tomu, jakou má symboliku a jaká z něj vyzařuje energie. Protože i to je při vybírání doplňků do domácnosti důležité. 

Kůň jako sluneční a nebeský tvor

Na koně narazíte v mytologiích každého národa. Člověk je domestikoval zhruba před 5 500 lety a od té doby jsme na ně spoléhali při práci, ve válce, cestování i při zábavách a sportu. Některá společenství jsou s nimi natolik spjatá, že by bez nich neexistovala a koně se stali nedílnou součástí jejich každodenního života.

Kůň je solárním symbolem. V příbězích na něj často narazíte ve spojitosti se Sluncem, kdy lidstvo vysvětlovalo putování této hvězdy po obloze a střídání dne a noci pomocí mýtů, kde figurovali koně. Tak například ve starověkém Řecku táhl po obloze zlatý vůz boha Helia, personifikace Slunce. Každý den ráno vyjeli a večer zase zajeli za obzor, tak jako zachází sama hvězda.

Sluneční vůz ale koně táhli i na dalekém severu v zemích starověkých Germánů. I zde lidé věřili, že každý den vyjíždí bozi Noc a Den na vozech taženými koňmi, a zajišťují tak střídání světla a tmy. Noc vyjížděla jako první a její kůň se jmenoval Hrímfax. Na hřívě má jinovatku a od huby mu odkapává rosa, která se většinou mění v námrazu. Po Noci vyjíždí její syn, Den. Jeho oř má jméno Skinfax a jeho zářivá hříva osvětluje nebesa i zemi. 

Edda, sbírka severské mytologie starých seveřanů, ale zmiňuje ještě dalšího koně. Sleipnira, který patřil Odinovi, nejvyššímu z bohů. Sleipnir měl osm nohou a byl nejrychlejší kůň na světě. 

clanek_003

Na koně narazíte také u Keltů. Bohyně plodnosti Epona se spojovala s koňmi. Byla zobrazovaná buď, jak na nich jede, nebo jako žena mezi dvěma klisnami. O nebeských koních zase věřili, že se každý den snesou na zem a vypijí rosu z trávy, proto vždy během dopoledne zmizí.

Ze slovanské mytologie se toho bohužel příliš nedochovalo. Ovšem víme něco o koních jako nebeských zvířatech. Měli na starost počasí. Bílé, šedé nebo černé bouřkové mraky, to byly vždy stáda klidných nebo rozzuřených koní. Pro Slovany byli koně schovaní i ve větru. Ten měl sílu podle toho, jak rychle se proháněli po obloze. 

Legendární Pegas

V řecké mytologii je nejznámější okřídlený Pegas, který byl věrným spojencem v boji a hrdinovým společníkem. Pro neohroženého hrdinu bylo vždy klíčové koně nejprve zkrotit a získat ho na svou stranu. Pegas se zrodil z krve Medúsy, kterou porazil Perseus na svých dobrodružstvích. Kromě Persea ale pomáhal také Herkulovi a Bellerofontovi v boji se zlými silami a na cestě za slávou.

Pegas byl statečný a za svého života si získal obrovskou slávu. Dokonce bydlel mezi bohy na Olympu. Na jeho počest se každý okřídlený kůň v řeckých příbězích jmenuje Pegas. 

Kůň byl prostředníkem mezi živými a mrtvými

Kromě spojitosti se sluncem měly koně ještě další důležité úlohy. Pro svou rychlost a význam v přepravě z nich mytologie často udělala prostředníka mezi světy mrtvých a živých. Nejspíš právě proto archeologové vykopali spoustu starověkých hrobů, ve kterých je člověk pohřbený společně s koněm.

Kůň – totemové zvíře indiánů

Kůň symbolizuje spoustu příjemných věcí. Je například spojovaný s citlivostí, čistotou, ale i silnou vůli a odhodláním. Velmi důležitá byla tato zvířata zejména pro americké indiány. Žili bok po boku s divokými mustangy, které ale uměli zkrotit. Komu se to podařilo, ovládl divoké síly přírody a mohl je požádat o pomoc v případě nouze.

Kůň byl pro indiány magickým zvířetem, které jim poskytovalo ochranu a sílu. Mezi nejoblíbenější magické talismany patřily právě podkovy, koňské ohlávky, rolničky z postrojů nebo dokonce koňské lebky. Pokud byl na obydlí vyobrazený kůň, chránil ho před temnými silami.

Vyvěste si doma obraz s koněm! Získáte díky němu ochranu, sílu a lepší vnímavost. Uvidíte, že do Vaší domácnosti přinese štěstí. Vždyť i naším českým zvykem je, věšet si podkovu nad dveře.

Co obsahuje naše sada a z jakých kategorií můžete vybírat?

Kromě obrazu od nás obdržíte také akrylové barvy a nylonové štětce. V balíčku najdete samozřejmě i háčky pro zavěšení hotového díla. Kompletní balíček Vám přijde zabalený v krásné dárkové krabici. Obraz Vám můžeme zaslat buď bez vypnutí nebo s vypnutím na rám. Druhou variantu Vám vřele doporučujeme, usnadňuje to malování.

clanek_004

Na našem e-shopu najdete spoustu kategorií, ze kterých můžete vybírat. Připravili jsme pro Vás například květinové a přírodní motivy, obrazy s dětskými hrdiny, zátiší, krajinky, abstraktní obrazy, motivy s městy a místy v přírodě, pop-artové obrazy či motivy s dopravními prostředky. 

Pro příznivce slavných malířů zase nabízíme reprodukce jejich obrazů, například díla Gustava Klimta, Vincenta van Gogha, Clauda Moneta, Pabla Picassa a Alfonse Muchy. Kromě toho u nás ale najdete i licencované obrazy od nezávislých umělců, které svým nákupem podpoříte (Lenka Němečková, Howard Robinson, Holly Simental a Richard Macneil).

Malujte o svátcích – odreagujete se od stresu a perfektně si odpočinete

Chcete si dopřát tu pravou vánoční pohodu? Zkuste to letos se štětcem v ruce. Kreativní činnost má skvělý vliv na psychiku. Zapomenete na stres, který často Vánoce provází, a navíc si krásně odpočinete. A odpočinek je přeci to, co máme na svátcích nejraději.

Obrazy podle čísel jsou navíc plné dobrodružství a vzrušení. Pod rukama Vám bude pomalu vznikat nádherný obraz, který si poté pověsíte do obývacího pokoje, ložnice nebo pracovny. Přeneste se na oblíbenou pláž. Dejte život exotickým obrazcům. Ponořte se do abstrakce. Vymalujte si romantický motiv. Zlepšete si náladu!

Namalovat takový obraz, to není hned. A tak máte postaráno o zábavu nejen během svátků, ale i na další dlouhé zimní večery. A jelikož to v zimě s naší náladou není zrovna nejlepší, malování podle čísel je přesně to, co potřebujete, abyste se dostali do pohody a naladili se na pozitivní vlnu.

clanek_006

Registrujte se v Zuty Klubu a získejte slevy

Nezapomeňte, nabízíme i množstevní slevy, díky kterým za Váš nákup ušetříte. Stačí se registrovat v našem Zuty Klubu. Na Vašem zákaznickém účtu se budou sčítat částky ze všech nákupů. Jakmile dosáhnete na určitou částku, získáte slevu na budoucí nákupy. Kromě toho členům nabízíme i další mimořádné slevy, limitované edice, dárky nebo speciální motivy. 

Věříme, že se na Vánoce těšíte stejně jako my. Proto jsme Vám chtěli čekání zpříjemnit touto dobrou zprávou. Prohlédněte si náš sortiment a vyberte si obrazy, které Vám či Vašim blízkým udělají radost. Kdybyste měli jakékoliv dotazy, obraťte se na naši infolinku +420 555 333 579. Nebo nám napište na e-mail info@zuty.cz.