Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Rozdíly v náročnosti

Malování podle čísel je zábava a aktivita pro všechny věkové skupiny, pro obě pohlaví, pro pečlivky i pro ty, kdo o své šikovnosti trochu pochybují. Každý si malování podle čísel může krásně užít. Zejména proto, že nabízíme obrázky různě odstupňované podle náročnosti.

rozdily-v-narocnosti

Jaké jsou tedy stupně náročnosti a rozdíly mezi nimi?

Velmi snadné

Tyto obrázky nepředstavují téměř žádný problém ani pro malé děti, které se ještě nenaučily ovládat jemnou motoriku, ani pro seniory, kteří už třeba nemají tak pevnou ruku. Očíslované plošky jsou poměrně velké a jejich tvary celkem pravidelné. Často si vystačí s menším počtem barev.

Pokud děti trochu přetáhnou, či zamění barvy, není to vůbec na škodu. Pamatujte na to, že jde hlavně o zábavu, a teprve v druhé řadě o nějakou výuku malířských technik. Děti můžete vést a radit jim, ale ponechte jim také dost prostoru pro vyjádření.


Snadné

Počet plošek je už o něco vyšší, než je tomu u těch úplně nejjednodušších obrázků. Jsou stále ještě vhodné i pro děti, ale spíše už školáky. Vyznačené plochy k vymalování mohou být menších rozměrů, ale stále jsou většinou pravidelné a bez větších záludností.

Tato úroveň obtížnosti je vhodná i pro dospělé, kteří si chtějí malování podle čísel vyzkoušet poprvé a nečekají od toho nic velkého. Jde čistě o zábavu a relaxaci.


Střední

Obrázky se střední obtížnosti jsou sice už trochu náročnější, ale stále bychom je doporučili dospělým začátečníkům. Pokud Vám ruční práce nejsou úplně cizí, bude to ta pravá volba pro Vás, kteří si chcete vymalovat obraz podle čísel poprvé.

Hotové dílo vypadá jako opravdový obraz s jasnými detaily a podrobnostmi. Větší pečlivost je již nutná, takže malé děti by asi brzy ztratily pozornost a zájem. Plošky s čísly jsou zase o něco menší a podrobnější. Také se často setkáte s tím, že se plošky různě kroutí a prolínají.


Složité

Jakmile jste si vyzkoušeli namalovat jeden či dva obrázky s nižší obtížností, zatoužíte po náročnější výzvě. Zvolte si tedy obrázek ze skupiny složitých, tedy s vysokou náročností. Počítejte s tím, že teď už půjde o soustředěnou práci. Plošky budou malé a bude jich hodně. Roste i počet použitých barev, ale to není pravidlo.

Děti, či senioři, by pravděpodobně bez předchozích zkušeností neocenili tento typ obrázků pro první seznámení s malováním podle čísel. S jídlem ale roste chuť, takže pokud se vám malování zalíbí, k této úrovni se jistě brzy propracujete.


Velmi složité

Cvičení dělá mistra. Pokud malování podle čísel propadnete, brzy zatoužíte po ještě náročnější variantě. Některé plošky z této náročnosti jsou již jen pár milimetrů veliké, je potřeba střídat velikosti štětců i malířské techniky.

Velmi lákavé na této úrovni obtížnosti je celkový výsledek. Ten už nerozpoznáte od opravdové malby rukou umělce. Počítejte s tím, že malování může zabrat více než jeden den.

 

Video Rozdíly v náročnosti obrazů