Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Zuty pomáhá

Je přirozené, když si lidé vzájemně pomáhají. Pokud je ta pomoc navíc pravidelná, je to ještě o to cennější. Rozhodli jsme se proto podpořit dobrou věc. Z každého nákupu na našem e-shopu posíláme 1 Kč Mobilnímu hospici Ondrášek. Proč? Přečtěte si, co nás k tomu vede.

zuty-pomahaZ každé objednávky posíláme 1 korunu
pro Mobilní hospic Ondrášek

Mobilní hospic Ondrášek

Možná i Vy znáte spoustu lidí, kteří potřebují pomoc ostatních. Někteří opravdu zoufale. Celoročně, každodenně a celodenně. Mezi nimi zejména lidé, kteří se nedokáží postarat ani o své základní potřeby. Mluvíme o našich zestárlých rodičích, kteří mnohdy vědí, že se blíží konec jejich života, a rádi by strávili své poslední chvíle doma se svou rodinou.

Mobilní hospic Ondrášek

Mobilní hospic Ondrášek nemůže suplovat roli rodiny, na které leží samozřejmě hlavní odpovědnost. Disponuje ale odbornými lékaři, sestrami a asistenty, kteří jsou připraveni s pomocí při aplikaci léků a další odborné péče. A to vše v bezpečném prostředí domova. Samozřejmě, že to vyžaduje nemalé zdroje. Finanční, hmotné, lidské i odborné.

Jedna koruna z nákupu - není to málo? No možná ano. Nezastíráme, že stejně jako každá firma, jsme na trhu kvůli zisku. Přesto jsme rádi, že můžeme být jedním ze sponzorů a části svého zisku se vzdáváme naprosto dobrovolně a s radostí.

Asi tím nikoho neohromíme, a ani to nemáme v plánu, ale můžeme změnit svět několika málo konkrétních lidí. Nebo i jen jednoho. Ano, možná jsme jen kapka v moři. Ale co jiného moře je, než velké množství kapek?

Péče o nevyléčitelně nemocné a zestárlé členy rodiny může být vyčerpávající. Kdo jste v situaci, kdy takovou péči poskytujete, víte, jak je to náročný úkol. Ondrášek disponuje lékaři, sestrami a dalšími odborníky paliativní péče. Zdravotní sestry a lékaři se speciálním paliativním vzděláváním jsou pod neustálým školením tak, aby vznikl vysoce multidimenzionální odborný tým, včetně sociálních pracovnic, psychologů, psychiatrů, duchovních, ale také celé řady dobrovolníků. Ondrášek tak může pomoci jak paliativním pacientům, tak i členům rodiny, kteří občas potřebují povzbuzení a útěchu.

Jakkoli v Ondrášku pracují i dobrovolníci, není to klasická dobrovolnická organizace. Jsou to profesionální poskytovatelé paliativní péče, která ovšem není dostatečně hrazena státem. Jde o obecně prospěšnou společnost, která kromě státní podpory potřebuje i podporu z řad široké veřejnosti.

ondrasek

A je to tady – „Zase někdo, kdo po mně chce peníze“. No ano, je to tak. Každá, i jen zčásti dobrovolnická činnost, je financována z darů ochotných a štědrých lidí, kteří nelitují toho, že jejich pomoc jde konkrétním lidem za konkrétním účelem. Těmito lidmi se můžete stát i vy, protože i z Vašeho nákupu jde další finanční pomoc.

Když k Vám na nádraží přistoupí špinavý opilec a požádá o pár drobných, kolik mu dáte? 20 korun, 30, 50? Možná. A proč? Abyste se ho zbavili? Že je Vám ho líto? Nebo se ho bojíte? Ale co kdyby Vás požádal nějaký člověk o jednu korunu? Navíc když na něm opravdu vidíte, že ji potřebuje? Dali byste mu ji? Věříme že ano. A představte si těch peněz, kdyby jednou korunou přispěl každý člověk v republice. A hned jsou z toho miliony korun.

Ve firmě ZUTY jsme se rozhodli jít právě cestou malé, ale pravidelné pomoci. Vězte, že kdykoli něco na našem e-shopu koupíte, vždy Vaši jednu korunu posíláme na účet mobilního hospicu Ondrášek. K radosti ze samotného malování podle čísel si tedy můžete přidat i radost z dávání, které má opravdový smysl.

Zdá se Vám jedna koruna z každé objednávky směšná cifra? Je Vám hloupé někomu posílat pouhou jednu korunu jako podporu? No klidně můžete být štědřejší - jděte na web https://www.mhondrasek.cz/cz/jak-nas-podporit a zjistěte, jaký způsob podpory je pro Vás nejvhodnější.

Ověřte si, že stará moudrost má pravdu, když říká, že více štěstí je v dávání než v přijímání. A pokud navíc víte, že Váš dar Vám ten obdarovaný člověk nemůže vrátit, bude Vaše radost ještě o to intenzivnější.