Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Často kladené otázky

Ptejte se, na co chcete. My také odpovíme, na co chceme. :-)

 1. Jak začít malovat?

  Nejdůležitější je rozhodnutí začít. Pokud malovat chcete, vyberte si téma obrázku, velikost a náročnost, objednejte si sadu na malování podle čísel a řiďte se naším návodem. Podrobnější informace najdete v naší poradně: https://www.zuty.cz/jak-zacit-malovat/

 2. Jaké jsou rozdíly v náročnosti?

  Myslíme jak na začátečníky a děti, tak i na pokročilé malíře. Náročnost našich obrazů je odstupňována od jednoduchých obrázků po opravdu náročné. O náročnosti rozhodují zejména: velikosti očíslovaných plošek, složitost jejich tvarů, jemnost barevných odstínů a velikost samotného obrazu. Více informací najdete na stránce Rozdíly v náročnosti.

 3. Jaký je rozdíl mezi plátnem vypnutým na rám a plátnem bez rámu a vypnutí?

  Při objednávce sady si v detailu produktu můžete vybrat ze dvou variant - bez rámu a s rámem. Po namalování obrázku jej ale stejně budete chtít mít v rámu. Je tedy lepší si jej nechat napnout profesionálně od nás. Lépe se pak na napnuté plátno maluje. Více informací najdete na stránce Rámování.

 4. Jak vybrat předlohu pro Obraz podle vlastní fotografie

  Pokud si nevyberete z naší nabídky hotových šablon, můžete nám zaslat vlastní fotografii, ze které předlohu připravíme. Více informací najdete v článku Jak vybrat předlohu.

 5. Co obsahuje balení?

  V každé sadě najdete vše, co pro namalování obrazu budete potřebovat. Není tedy nutné kupovat nic dalšího, co byste už doma neměli. V sadě tedy najdete:

 • Malířské plátno

  Velmi kvalitní italské plátno s předkreslenými ploškami označenými čísly. Ta odpovídají číselnému značení akrylové barvy.

 • Akrylové barvy

  Namícháme přesně ty barvy, které pro dokončení obrazu budete potřebovat. Akrylové barvy dobře kryjí, rychle schnou a není potřeba je ředit vodou. Záleží na druhu obrazu, ale běžně najdete v sadě až 24 nádobek s barvou.

 • Štětce

  Balení obsahuje několik štětců s různými šířkami štětin, kterými snadno vybarvíte jak větší plochy, tak i malé plošky.

 • Rám

  Pokud jste se rozhodli pro objednání rámu, přijde Vám již složený a s napnutým plátnem. Rám je ze smrkového dřeva.

 • Předloha a návod

  Jednoduché instrukce včetně papírové předlohy Vám pomohou namalovat obraz.

 1. Jaké jsou rozměry obrazů?

  Na našem e-shopu nabízíme tyto rozměry v centimetrech: 40x50 a 80x100.

 2. Jak vybrat správný rozměr?

  Platí snadná zásada - čím více postav na předloze, tím větší rozměry potřebujete. Podrobnosti si přečtěte v článku na toto téma

 3. Budu potřebovat něco dalšího, co v sadě není?

  Stačí Vám jen miska s vodou na vymývání štětců a papírová utěrka nebo hadřík na vysušení štětců.

 4. Musím vědět, jak se míchají barvy?

  To vědět nemusíte. Dostanete kelímky už s těmi barvami, které potřebujete. Není zapotřebí nic míchat.

 5. Jaká je průměrná doba doručení?

  Průměrná doba dodání je 3 dny. Záleží na tom, jestli je plátno skladem a zda požadujete jeho napnutí do rámu. Plátno podle vlastní fotografie má samozřejmě dodací lhůty delší.

 6. Garantujete vrácení peněz?

  Nejste spokojeni? Peníze vám vrátíme bez ptaní. Rádi bychom samozřejmě věděli, jestli není chyba na naší straně a zda bychom něco nemohli udělat lépe. Nicméně pokud s naším produktem nejste spokojeni, peníze vám vrátíme bez udání důvodu.

 7. Jak vás můžu kontaktovat?

  Kontaktovat nás můžete telefonicky na telefonním čísle 555 333 579 a zasláním mailu na adresu info@zuty.cz. Naše pracovní doba je od pondělí do pátku 8:00 - 16:00.

Mohlo by Vás zajímat