Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Květiny a rostliny

Obrázky květin a rostlin

Malování květin a rostlin podle čísel je zábavná aktivita, která pomáhá rozvíjet kreativní schopnosti a podporuje Vaše umělecké sklony. Pro milovníky květin je to také skvělý způsob, jak si užít uklidňující a pozitivní zážitek. Nedaří se Vám namalovat květinu nebo strom přesně tak, jak byste chtěli? 

#ShowMore#

Proč se učit malovat květiny a rostliny?

Malování jednoduchých kompozic květin a rostlin podle čísel Vám pomůže nabrat zkušenosti, pomocí kterých časem budete v malování květin mistr. Je mnoho důvodů pro to, abyste se naučili malovat květiny a rostliny. Pojďme si poukázat na některé z nich:

  • Květiny ochotně postojí modelem. Výhodou květin je, že se nepohnou. Takovou slunečnici například můžete dát do vázy a několik dní se věnovat jejímu ztvárnění na plátně, aniž by se nějak hýbala. Máte čas na podrobné nastudování tvarů listů a okvětních plátků.

    12548-1_malovani-podle-cisel-slunecnice-ve-vaze

  • Jsou krásné. Většina lidí ocení krásu květin. Zejména pak citlivé umělecké duše.
  • Je snadné si nějakou pořídit. Jistě nějakou květinu už máte doma. Proč si ji nezkusit namalovat? Ale i kdybyste zatím žádnou vhodnou nenašli, nejbližší květinářství je Vám k dispozici. Není problém sehnat třeba růže, pivoňky nebo nějaké exotičtější jako orchideje.
  • Jsou všude. Nemusíte ani chodit do toho květinářství. Stačí se podívat z okna, případně vyjít do parku nebo jen na louku. Květiny jsou zkrátka všude. A malovat můžete i venku v přírodě. Vždyť kolik krásy se dá objevit v kytici polních květů!

    20534-3_malovani-podle-cisel-barevne-kvetiny--alexandria-gilbert-

  • Jsou inspirací i pro velké malíře. Téma květin a rostlin není nijak podřadné. I velcí umělci jako Vincent van Gogh se svými slavnými slunečnicemi nebo kosatci, Claude Monet a jeho jedinečné vlčí máky se malování květin věnovali, a vytvořili jedinečná díla.

Jak začít malovat květiny a rostliny?

Malování květin a rostlin není úplně nejsnadnější disciplína. Jsou to živé objekty, které i na plátně musí život vyzařovat. Pomůže Vám vhodná předloha pro malování podle čísel. Poté, co si vyberete vhodný motiv, obdržíte plátno v předtištěnými ploškami, ve kterých budou i čísla. V sadě také uvidíte kelímky s akrylovými barvami, na kterých budou stejná čísla. Stačí se jen držet čísel a vymalovat každou plošku odpovídající barvou.

Takže i když se malování květin a rostlin zdá poněkud obtížně, nezoufejte. Nemusíte být profesionálním malířem, abyste si mohli užívat této zábavné techniky malování. Každý, kdo se chce naučit tento skvělý způsob, jak vytvářet originální a osobité obrazy květin a rostlin, má možnost. Díky malování podle čísel můžete malovat květiny a rostliny od klasiky jako třešňové květy či levandule až po opravdovou výzvu jako kytici polních květů.

Získejte jistotu v malování květin

Možná se Vám zdá trochu potupné vybarvovat “omalovánky” s květinami. Ano, malování podle čísel tak trochu omalovánky připomíná, ale jde o opravdovou uměleckou techniku, podobnou, jakou používali renesanční umělci při výuce svých studentů. Čím více obrazů podle čísel namalujete, tím jistější si budete s každým dalším pokusem.

Časem si osvojíte dostatek dovedností i k tomu, že se budete moct úspěšně pokusit o obraz květiny i bez pomoci předtištěných čísel. Vždyť ani děti nezůstanou u svých omalovánek navždy!

Malujte květiny podle čísel

Vytváření uměleckých děl s malováním podle čísel může být pohodlné, uklidňující a dokonce naplňující. Tato technika není komplikovaná - zvládne ji každý. Malování květiny pomocí čísel může ve skutečnosti být přímo terapeutické. A jakmile se jednou naučíte malovat květiny a rostliny podle čísel, budete se divit, kolik obrázků květin budete schopni namalovat i podle vlastní fantazie.

 

504 položek celkem
Nahoru
Další produkty