Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Richard Macneil

20 položek celkem

Romantické procházky s Richardem Macneilem

Richard Macneil je umělec samouk, který od samého počátku své kariéry pracuje v uměleckém prostředí.

Narodil se ve Worcesteru ve Velké Británii a svůj profesní život začal jako umělec ve Worcester Royal Porcelain. Po celou dobu pracoval v oblastech sochařství, keramiky a ilustrace ve Velké Británii, a to i na mezinárodní úrovni.

Mnoho let strávil také na východním pobřeží USA. Za jeden ze svých největších úspěchů tohoto období považuje vystavení svého uměleckého díla, které daroval prezidentu Reaganovi, v Oválné pracovně Bílého domu.

Jakmile se Richard vrátil do Worcestershire ve Velké Británii, začal působit jako návrhář blahopřání a výtvarník na volné noze. Dlouhá léta rozvíjel styl, kterým dnes tvoří.

Je znám především svými tradičními vánočními motivy, které se používají pro blahopřání, papírové výrobky a nejrůznější produkty. Tyto výrobky se prodávají po celém světě. Nashromáždil obrovskou kolekci návrhů pro každodenní použití a v poslední době také kolekci návrhů určených vyloženě pro výtvarné tisky.

Svůj volný čas rád tráví se svou rodinou, procházkami krásnou britskou přírodou a rybařením.

Vizí Richarda Macneila je vytvářet „umění, které zaujme a je přístupné všem“. To je i náš pohled na umění, a tak máme radost, že Vám můžeme zprostředkovat možnost malovat jeho plátna a obrazy formou malování podle čísel. Kdo ví – třeba i v někom z Vás dřímá podobně slavný umělec.