Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Malování podle čísel – ideální dárek pro babičku a dědu

miniatury_clanek-darek-pro-babicku

Dárky pro prarodiče – ať už vánoční, narozeninové, či k jakékoliv jiné příležitosti – jsou vždycky záludným oříškem! Nic přece nepotřebují, vše mají a nejradši by dali i na vlastní oslavě dárek vám. Opravdu však neexistuje dárek, který by je potěšil? Rozzářil jejich obličej příjemným překvapením? 

Překvapte vaši babičku či dědu malováním podle čísel – originálním dárkem a jedinečnou zábavou, která prarodiče chytne a jen tak nepustí.

Posilování těla i mysli

Slyšíte o malování podle čísel poprvé? Tahle skvělá technika malování, při které vybarvujete obraz podle očíslovaných oblastí, dokáže udělat zdatného malíře i z výtvarných antitalentů. Předkreslené oblasti a číslované odstíny barev vedou vaši ruku bez obav a zbytečného stresu, jak dílo dopadne.

Malování podle čísel je tak jedinečným relaxem, který dokáže blahodárně působit na úzkostné stavy, deprese či stres. Zároveň se také jedná o aktivitu posilující organizační a koordinační dovednosti, trpělivost a kognitivní funkce paměti. Je proto výborným cvičením pro seniory, které je udržuje v dobré psychické i fyzické kondici.  

A jaký obraz prarodičům na malování vybrat? Rozhodně je netrapte titěrnými detaily, na které budou potřebovat lupu a dvoje brýle, a sáhněte raději po velmi snadnésnadné obtížnosti. Motivy obrazů vybírejte nejlépe podle jejich zájmů, případně zvolte takové, s nimiž jednoznačně neuděláte chybu, tedy motivy krajin a přírody, měst či květin.

shutterstock_1765740380

Dárek od srdce

Nejste si jistí, že babička či děda malování zvládnout? A co kdybyste je obdarovali vlastním dílem? Malování podle čísel není doménou pouze seniorů, skvěle si jej užijete v každém věku. Pokud si tedy nejste jistí, zda by malování prarodiče bavilo, nebo by se při něm díky sníženým motorickým schopnostem spíše trápili, vytvořte jim vlastnoručně vyrobený obraz, který si s radostí pověsí na zeď. 

Značnou výhodou vlastního malování je, že se nemusíte omezovat pouze na vybrané motivy s nízkou obtížností, ale můžete pro prarodiče vytvořit třeba obraz podle vaší fotografie. Využijte například povedenou rodinnou fotografii nebo veselou fotku babičky s dědou. Jakmile se na vámi namalovaném obraze poznají, jistojistě se radostí celí rozzáří. A o tom to koneckonců je. Vytvořit jim dárkem hřejivý úsměv na tváři. 

shutterstock_1318238912

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení