Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Připravte se na Apríl, uvolněte se a dejte prostor legraci

Naše země je proslulá lidmi s obrovským smyslem pro humor. Umíme si dělat legraci ze všeho, zejména z toho, co jinak nemůžeme změnit. Milujeme různé žertíky i vtípky a nemáme daleko ani k sarkasmu. Proto si Apríl připadající na první duben určitě nenechte ujít a dejte prostor smíchu. Zlepší Vám náladu a prodloužíte díky němu život sobě i ostatním. 

clanek_001

Apríl přichází v období, kdy zima už definitivně předává svou vládu jaru. Lidé mají proto k radosti a veselí opravdu pádný důvod. Každoročně se prvního dubna ukazuje, že i dospělí lidé mohou být nespoutaní a hraví stejně jako malé děti. První zmínka o Aprílu pochází z roku 1690, kdy zápis pořídil pán jménem Bartoloměj Chrystellius. A jak jinak, byl to Čech a pocházel z Prahy. Tahle „veselá kopa“ proslavila tento jedinečný svátek, který u nás velmi rychle zdomácněl.

Co je vlastně Apríl 

Apríl připadá na první dubnový den, který je už od 16. století úzce spojený s žertíky, vtípky i zlomyslnostmi. I když původ Aprílu není přesně znám, je oslavou přelomu mezi smutnou zimou a veselým jarem, ale i poukázáním na to, jak si s námi dubnové počasí pohrává. První zmínka o aprílu je v Česku sice datována do roku 1690, svátek k nám však proniknul ze zahraničí. Ve Francii se například vystřihují ryby z papíru a připevňují nic netušícím lidem na záda. U nás ryby nahrazují lístky s vtipnými nápisy.

Uvolněte se prosím

Psychologové to vnímají zcela jasně. Vtípky a žertíky jsou nejlepším prostředkem k vyjádření se k situacím, které v reálném životě nemůžeme nijak ovlivnit. Pokud se cítíme bezmocní, tak si z dané situace děláme alespoň legraci. Sarkastický humor je nám bližší než košile. K české nátuře to prostě patří. Pokud máte už po několikáté chuť to po letošním roce plném odříkání prostě zabalit, je nejvyšší čas to hodit za hlavu, uvolnit se a udělat všechno proto, abyste se opravdu hodně nasmáli. 

Apríl je šance, jak porušovat hranice

Apríl je perfektní šance, jak si můžete udělat legraci z kohokoliv. Smutných, tíživých, tragických a vážných věcí máme v životě všichni víc než dost. Je čas to všechno odlehčit a začít se dívat na věci s nadhledem. Pokud bude Váš humor laskavý, nemůžete jím nikomu ublížit. Užijte si proto svátek s názvem Apríl jak se patří.

clanek_002

Poznejte hranice humoru

Humor umí léčit, ale i zraňovat. Snažte se vycítit, ke komu si to můžete dovolit. Některé žerty potěší, u jiných nás mnohdy mrazí v zádech. Dejte si pozor, ať se někoho nedotknete, i když to nemyslíte zle. Někdo má hroší kůži, ale jiný může být citlivý a zranitelný. Nechoďte do žertíků se zlým úmyslem a nechtějte ublížit. Umět pobavit lidi tak, aby se upřímně zasmáli, i když jsou plni bolesti, je k nezaplacení. 

Humor pro muže i pro ženy

Některé vtípky, kterým se muži od srdce zasmějí, ženy prostě neocení a funguje to i naopak, i když to není pravidlem. Můžete mít kolem citlivé muže a ženy protkané sarkasmem, i když by se mohlo zdát, že to musí být vždy naopak. Záleží vždy spíše na typu osobnosti než na pohlaví. Obecně jsou však muži více schopni se do sebe v rámci humoru bez okolků strefovat a ženy se tomu většinou naopak spíše vyhýbají. Vtip by proto neměl překračovat hranice etiky a slušnosti.

Odreagujte se a dejte šanci kreativitě

Ať už žertíky a vtípky milujete nebo ne, zkuste si věnovat prvního dubna chvilku pro sebe a své blízké, kdy se odreagujete, třeba díky malování podle čísel. Pak Vám i Vašim přátelům může viset na zdi pravý originál. Překvapte je a darujte jim předlohu. Na webu zuty.cz najdete přes 2 500 předloh s různými motivy. Co třeba veselý Pop-art anebo Opice se sluchátky? Darovat můžete i obraz podle vlastní fotografie. Darujte tím veselý zážitek či vzpomínku, kterou Vám bude obraz stále připomínat.

clanek_004

Pobavte se, ale nenechte se napálit

Na Apríla rozhodně nevěřte všem zprávám na internetu, i kdyby Vám je předkládali ti největší zpravodajští giganti. Právě oni rádi vymýšlí různé fake news a hoaxy. Doslova se předhání v tom, kdo vymyslí uvěřitelnější zprávy, které zase následující den vyvrací. V českém prostředí se například povedl vtípek v roce 2002, kdy byla odhalena pamětní deska Hliníkovi, nejznámějšímu přistěhovalci do Humpolce, inspirovaná filmem Marečku, podejte mi pero.

Mapy.cz i Google mapy

Z aprílu si dělá každoročně legraci i známý český server Seznam.cz. V roce 2017 vymyslel aprílovou verzi svých map, které obsahovaly velmi vtipné názvy měst a vesnic po celé České republice. I dnes si tuto verzi map můžete zobrazit pod názvem „Textová mapa“. Google mapy nezůstaly pozadu. Vybrané ulice na jeho mapách pokrylo žrádlo pro známou herní postavu Pacman a Vaším úkolem bylo stejně jako v této legendární počítačové hře prostě vše sežrat, aniž by vás dohnali zlí duchové.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení