Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Malování podle čísel

Malování dle čísel – Jak se pustit do malování

Malování podle čísel připomíná omalovánky z našeho dětství, ačkoli se od nich liší. Namísto obkreslování barevných vzorů zde máte plátno s čísly označenými plochami. Každé číslo reprezentuje specifickou barvu, jež se použije na danou plochu.

#ShowMore#

Zdá se vám to jednoduché? Ano, je to tak! Malování dle čísel je opravdu jednoduché. Držte se schématu čísel, aplikujte barvy podle šablony a pozorujte, jak postupně vytváříte krásný barevný obraz.

Je to vlastně dobrodružství, kde z původně bezbarvého plátna plného čar a čísel, vytvoříte trpělivým úsilím autentický obraz, který budete s hrdostí moci zavěsit jako dekoraci domova. Zakoupit reprodukci slavného díla renesančního malíře je dnes snadné, ale říci o van Goghových kosatcích: „to jsem namaloval já“, může být skutečně vzrušující.

K malování budete potřebovat kromě šablony také barvy, štětce a možná stojan, pro lepší pracovní pohodlí. Všechny tyto materiály vám poskytneme v balíčcích pro malování dle čísel. Máte na výběr z mnoha motivů v různých rozměrech. K vybranému motivu vám dodáme přesné barvy, které budete potřebovat.

I když nejste zkušený umělec, můžete vytvořit krásný obraz. Stačí se držet jednoduchého návodu pro „Malování dle čísel“.

Co obsahuje sada pro malování podle čísel?

Každá sada obsahuje vše, co budete potřebovat k dokončení obrazu – plátno s předtištěnými a označenými plochami, barvy s odpovídajícím číslem, štětce a barevnou předlohu.

Akrylové barvy jsou dodávány v nádobkách s čísly, která odpovídají označeným plochám na plátně. Barvy nemusíte míchat, jsou již připraveny ve správných odstínech. Malujte vždy všechny plochy jednou barvou. Nezapomeňte, že tak ušetříte barvu a nemusíte tak často mýt štětce.

Pro větší plochy použijte širší štětec, pro menší plochy úzký štětec. Po každém použití štětec důkladně opláchněte.

Můžete začít jakoukoli barvou – světlou, tmavou nebo tou nejhezčí. Držte se jedné barvy, dokud nepokryjete všechny plochy se stejným číslem.

Akrylové barvy není třeba ředit vodou nebo ředidlem. Pokud se vám zdají příliš husté, můžete štětec namočit do vody a poté do barvy. Práci na obraze pravděpodobně nedokončíte za jeden den, takže nádobky s barvami vždy pečlivě uzavřete, aby barva nevyschla.

Jak se pustit do malování

Doporučujeme si stanovit určitý postup a dodržovat ho. Existuje několik doporučovaných metod, jak malovat dle čísel. Můžete například:

  • Seřadit akrylové barvy podle čísel, začít s prvním číslem a postupně vymalovat všechny odpovídající plochy na plátně. Pak pokračovat s dalším číslem a tak dále až k poslednímu číslu. Tato metoda je praktická, protože máte otevřenou vždy jen jednu nádobku s barvou a neexistuje riziko vysychání barev v mnoha otevřených nádobkách. Také štětec nemusíte tak často mýt. Nevýhodou je, že mokrá barva je po celém plátně a neopatrným dotykem se může rozmazat.
  • Začít z levého horního rohu a postupně malovat směrem dolů a doprava. Je to vhodné pro praváky. Leváci mohou začít z pravého horního rohu a postupovat směrem dolů a doleva. Takto budete postupovat způsobem, který vám je pohodlný, a budete mít lepší přehled o tom, co jste již namalovali a co ještě musíte dokončit. V tomto případě je dobré mít otevřené více nádobek s barvou a měnit je podle potřeby. Také může být vhodné používat více štětců, abyste nemuseli často štětce mýt.
23 položek celkem

Není každý malíř od přírody. A ne každý má odvahu pověsit si vlastnoručně namalovaný obraz na zeď, aby jej viděl každý, kdo přijde na návštěvu. Naštěstí je tu malování podle čísel. S námi zvládnete namalovat obraz akrylovými barvami na plátno i úplný začátečník. Vyberte si ze 2500 pláten s různými motivy - příroda, stavby, slavné osobnosti. Rozhodněte se i podle náročnosti obrazu od nejjednodušších po složité. A možná bude nejlepší, když si vyberete svou fotografii, pošlete nám ji a my Vám připravíme plátno pro malování podle čísel jako obraz podle vlastní fotografie. Přejeme příjemnou zábavu a relaxaci u malování podle čísel.